Złożenie wniosku o dofinansowanie unijne na e-usługi oznacza konieczność osadzenia zawartości przygotowanego pomysłu w generatorze wniosków w portalu PARP. Generator Wniosków umożliwia wklejenie w adekwatne pola zawartości w sposób opisany w instrukcji wypełniania wniosków.
Na pozór działanie generatora wniosków nie powinno sprawiać kłopotów i zmniejszać problemy dla Wnioskodawcy niespodzianek. Tak jednakże nie jest. Praktyka wnioskodawców wskazuje, iż stanowi on przyczynę niepotrzebnych wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Wyróżniającym się niprzyjemnym zdziwieniem, z którym straciliśmy dużo czasu, to problem błędnego przypisania przygotowanego wniosku do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która dokana oceny gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w przypadku partnerzy mają siedziby na terenie aktywności innych RIF. Niedostatek możliwości podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, pod jakim adresem siedziba działalności gospodarczej wspólnika skutkuje, że system on-line w zasadzie przypadkowo wybiera RIF i pewnie nigdy nie wiadomo, który wylosuje. Oznacza to wysyłkę opracowanego dokumentu do nieupoważnione komisji oceniającej i odesłanie do Wnioskodawcy wniosku w trakcie oceny formalnej. To destabilizuje pracę Wnioskodawcy.
Generator Wniosków e-usługpomaga w procesie przygotowania biznesplanu e-usługi, ale przyczynia się do powstania wielu niezrozumiałych problemów uniemożliwiających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz