Przygotowanie wniosku o dofinansowanie ze środków UE na usługi świadczone elektronicznie wymaga wpisania zawartości przygotowanego projektu w generatorze wniosków w portalu PARP. Generator Wniosków umożliwia wklejenie w adekwatne pola zawartości odpowiednio do treści instrukcji uzupełniania wniosków.
Teoretycznie obsługiwanie generatora wniosków musi podlegać regułom usability i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów kłopotów. To jednak fikcja. Życie wnioskodawców świadczy, iż prowadzi on do powstania głębokich problemów technicznych.
Największym kłopotem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem błędnego przyporządkowania tworzonego dokumentu do regionalnego kontraktora, który dokana oceny gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w sytuacji gdy udziałowcy zgłosili działalność gospodarczą na terenie działania innych RIF. Niemożliwość podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie ma miejsce siedziba podmiotu gospodarczego kończy się tym, że system on-line w zasadzie stochastycznie decyduje o odpowiednim RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który wybierze. Prowadzi to do wysyłki wydrukowanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji walidującej wnioski i zwrot biznesplanu e-usług w trakcie oceny formalnej. To bardzo frustrujące dla Wnioskodawcy.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychwspiera proces powstania aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale przyczynia się do powstania wielu przykrych problemów uniemożliwiających bazowanie na nim.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz