Przygotowanie wniosku o dofinansowanie unijne na projekty innowacyjnych e-usług oznacza konieczność osadzenia treści przygotowanego projektu w generatorze wniosków na stronie internetowej POIG 8.1. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w poszczególne pola tekstów w sposób opisany w instrukcji opracowania aplikacji.
Jakkolwiek obsługiwanie generatora wniosków nie powinno sprawiać kłopotów i zmniejszać problemy dla Wnioskodawcy kłopotów. Tak jednakże nie jest. Życie wnioskodawców pokazuje, że jest źródłem głębokich problemów technicznych.
Wyróżniającym się zaskoczeniem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem nieprzewidywalnego przypisania tworzonego wniosku do RIF, który będzie dokonywać oceny gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, przy czym udziałowcy mają wpisy do EDG w jurysdyjcji działania różnych RIF. Niemożliwość podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest lokalizacja firmy prowadzi do sytuacji, że system informatyczny w zasadzie losowo wybiera RIF a w konsekwencji nie wiadomo, który wylosuje. Skutkuje to wysyłką wpisanego w generator wniosków dokumentu do nieupoważnione komisji konkursowej i odesłanie do Wnioskodawcy biznesplanu e-usług podczas oceny formalnej. To destabilizuje pracę Wnioskodawcy.
Generator Wniosków PARP 8.1wspiera proces powstania wniosku o dofinansowanie z UE, ale prowadzi też wielu przykrych trudności uniemożliwiających korzystanie z niego.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz