niedziela, 13 listopada 2011

Ocena 360. Ankieta badania

Fundamentem ocen 360 stopni jest twierdzenie, że najlepsza informacja o kompetencjach wybranego lidera winna zostać uzyskana w wyniku obliczenia średniej wartości oceny innych zatrudnionych na przykład przełożony, podlegli pracownicy, osoby z równoległych miejsc itp.

Wykres oceny 360 stopni

W tych rozważaniach uwaga będzie wybrana na uzyskaniu wypowiedzi respondentów w postaci wybranych metodologii: wydrukowana, ankieta, oraz ankieta elektroniczna. Na pozór są to metodologie wymienne; w każdym z nich zaproszony do badania odpowiada na pytania ankiety badawczej 360 stopni wypowiadając opinię odnośnie ocenianej osoby. Formularze standardowa i internetowa mają taką samą kolejność zachowań,więc nie odbiegają od siebie.

Warto być świadomym, że występuje argument, który przekonuje do stosowania w często formularzy on-line. W takim przypadku (bardzo częstokroć wykorzystują taką metodologię dbające o precyzję rezultatu organizacje doradcze w obszarze informatyki) zarządzający badaniem tak pisze program komputerowy obsługujący badanie, ażeby zachowania przedstawione w ankiecie wyświetlały się w przypadkowej kolejności. W związku z tym, że zniechęcenie do pracy nad ankietą osoby uzupełniającej formularz oceny interferuje wprost na zwiększanie się błędu systematycznego przy kolejnych ptaniach, zastosowanie nieprzewidywalnego rozkładu pytań linearyzuje wynik i tworzy go bardziej jednorodnym pod względem błędu statystycznego.


Inne blogi: Blog 1
Słowa kluczowe: ocena 360 stopni, badanie 360, ocena 360, badanie kompetencji pracownika, badanie kompetencji, ocena kompetencji, metoda 360, ankieta oceny 360, formularz oceny 360, ankieta on-line

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz